pvc pencere temizligi nasil yapilir

PVC Pencere Temizliği Nasıl Yapılır?

Günümüzde hemen hemen her evde artık PVC (Plastik) pencere bir zorunluluk olmuştur. Gerek yağmur izolesi gerek se ısı. Diğer tüm faktörler için PVC Pencere tercih edilmektedir. Hal böyle olunca ev hanımlarının yaşadığı sorunlardan birisi ise PVC Pencere temizliği nasıl yapılır? Sorusudur.

Hemen PVC pencere temizliği yapılış aşamasına geçelim

Hazırlık

Uygulama için birkaç alet ve edevata ihtiyacımız olacak.

  1. Bez
  2. Bulaşık süngeri
  3. Sıvı ve kremli deterjan
  4. Ilıştırılmış su

Uygulama

Eğer ki camımız çok kirli ve tozlu ise ıslatılmış bez ile silmeye başlayabiliriz.

  1. Ardından ise ılıştırılmış suya sıvı veya krem deterjanı ilave edin.
  2. Homojenize sonrası bezi ıslatıp uygulamaya koyulun.
  3. Hafifçe ovalama sonrası en az 5 dakika bekleyin.
  4. Daha sonra bir bez yardımıyla kurulayın.
  5. Sonuç olarak tertemiz bir pencere

Bilindiği üzere PVC temizliği günlük hayatımızda bizim için önemli bir yer kaplar. Çok çabuk kirlenen ve bir o kadar da kolay temizlenme özelliğine sahiptir. Pencerenin su tahliye yeri eğer ki tozlu ise elektrik süpürgesi yardımıyla bu kısmı temizleyebiliriz. Ardından bol su ile temizleme işlemine devam ederiz. Bu işlem bittikten sonra pencerenin iç ve dış yüzeyi deterjanla ıslatılmış bez ile camın silinmesi gibi birkaç kez bastırmadan silinmeli ve hemen kurulanmalıdır.

Önemli bir not;

Pencerelerin temizliğinde; aseton, metilen klotrit, tiner, gaz yağı, benzin vb. gibi solvent türü malzemeler  temizlik  teli, zımpara gibi çizecek malzemeler kullanmayınız. Temizlik aşaması bittiğinde biz bayanların içini ferahlatacak bir sonuç ile karşılaşacağız. Evimizin içi gün ışığı ile aydınlanmış ve perdelerimizin temizliği ön planda olacak. Geriye temizlik sonrası bol köpüklü kahve ile ödüllendirmek kalıyor.

Sonuç olarak pvc pencere temizliği nasıl yapılır sorusuna hızlıca cevap vermiş olduk. Sizin de uyguladığınız yöntemler varsa lütfen aşağıdaki yorum kutucuğuna belirterek, işi bilmeyenlere rehberlik edin. Sağlıklı günler dileriz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Open chat
Çevrimiçi