pimapen hazir pencere

Hazır Pencere Nedir?

Evlerde yaygın olarak kullanılan pencere türlerinden biri hazır pencere türleridir. Pencereler bir evin olmazsa olmazıdır. Evlerin yaşam kaynağı ve dışarısı ile bağlantısıdır. Gün içerisinde güneş ışığını pencere vasıtası ile evlere yansıtabiliriz. Gelişen yaşam koşulları ile birlikte her evin yapısına ve kullanım alanına göre pencere türleri geliştirilmiştir.

Uzun süre kullanım amaçlayan hazır pencereler, her ev ve duvar yapısına uyum sağlar. Suya dayanıklı oluşu ile bütün iklim şartlarında uzun süre kullanım sağlanabilir. Sürekli boya istememesi ile de kullanımı oldukça avantajlıdır. Dayanıklı ve çürüme yapmayan yapısı ile kış şartlarında gönül rahatlığı ile evlerde kullanımını görürüz. Dört köşenin kilitlenmesiyle de sonradan çıkma ve oynama yapması mümkün değildir. Hazır pencerelerin kullanımı oldukça yaygın ve pratiktir. Dayanıklı yapısı ile yaz ve kış aylarında güneş ve yağmur gibi hava olaylarından etkilenmez. Kaliteli yapısı ile hazır pencere kullanımı hemen hemen her evde görmekteyiz.

hazir pimapen gorseli

Hazır Pencere Neden Tercih Edilir?

İleri teknoloji ile üretilen hazır pencere, diğer türlere göre daha ekonomiktir. Bir pencerenin kullanım ömrünü çoğunlukla yapımında kullanılan boyalar belirler. Doğal boyaların kullanılması ile hazır pencerelerin daha uzun süre kullanım ömrü vardır. Değişik ölçülerde dahi montajının kolay olması nedeniyle sıklıkla kullanımı tercih edilir. Ayrıca her ölçüye göre ayarlanabilen hazır pencereler estetik görünümü ile de evlerde tercih ediliyor.

Pencere tercihinde bulunulurken sıklıkla yapılan hatalardan biri ucuz pencere tercihidir. Fakat fiyatının ucuz olması bu pencerelerin uzun süre kullanılması anlamına gelmez. Bu nedenle pencere tercihinde bulunurken hem fiyat hem de kalitesine bakılmalıdır. Tercih edilen pencerelerin daha uzun süre kullanılması ekonomik açıdan da avantaj sağlar. Hazır pencerelerde her rengin üretiminde bulunulması sıklıkla tercih edilmesi nedenlerinden biridir. Değişik renklerde satışa sunulması ile hazır pencereler ilgiyi üzerine çekmektedir. Kaliteli hazır pencere modellerini Adana pimapen aracılığıyla bulabilirsiniz.

Titizlikle üretilen hazır pencereler, zorlu kış şartlarında soğuk havanın içeriye girmesini engeller. Kullanımının tercih edilmesi ile evlerde sıcak ve soğuk dengesini korur. Hazır pencerelerin üretiminde günden güne gelişmeler yaşanır. Daha kaliteli ve kullanım ömrü daha uzun pencerelere ulaşmak artık daha kolay olmaktadır. Hazır pencereler kullanıldığı alana şık bir görünüm kazandırır. Boyutlarının çeşitlilik içermesi ile de hemen hemen her yapıda kullanımını görürüz. Ekonomik fiyatlandırmalar yapılarak satışa sunulan hazır pencere modelleri her kesime kullanımı ile fayda sağlıyor.

pimapen hazir dograma

Hazır Pencere Özellikleri

Değişken ölçülerde üretilen hazır pencere, diğer türlere göre daha ekonomiktir. Hazır pencerelerin üretişim aşamasında işçilik hataları oldukça azdır. Bu nedenle hem üreticiye hem de kullanıcıya avantaj sağlar. Hazır pencerelerin montajı diğer pencere türlerine göre daha kolay yapılır. Pratik kullanımı ile her kesimin tercih edebileceği pencere modelidir. Duvara sıfır olarak alanına hatasız monte edilerek bulunduğu yere estetik bir görünüm kazandırır.

Günümüzde inşa edilen yapıların pencere ölçütleri aynı ve standarttır. Bu nedenle zamanla pencere üretimi oldukça hız kazanmıştır. Yapının inşa aşamasında pencere montajı yapılacak yer boş bırakılıp çerçeve alanı yapılır. İnşanın son aşaması ise pencere montajı olmaktadır. Yapıların boş bırakılan pencere alanı genellikle hazır pencerelerin montajına uygun alanlardır. Bu işlemler ile pencerelerin montajı da daha pratik hale gelmiştir. Kaliteli yapısı bulunan hazır pencereleri pimapen Adana noktasında kolaylıkla bulabilirsiniz.

Görünümü estetik olan hazır pencerelerin cam kalitesi de oldukça önemlidir. Cam kalitesi ile görüş açısı netleşir ve uzun süre bu netliği korur. Aynı zamanda kalın cam formu ile dışarı kaynaklı seslerin işitilmesini oldukça azaltır. Güneşten gelen ışınları kırarak gözde rahatsızlık oluşturabilecek durumları ortadan kaldırır. Hazır pencerelerin üretimi ve kullanımı son zamanlarda giderek artış gösterir.  Genellikle modern yapılarda hazır pencere kullanımını görülür.

Kullanılabilirlik Oranları

Hazır Pencere Montajı Nasıl Yapılır?

Hali hazırda her evde hazır pencere montajının yapılacağı alan bellidir. Bu nedenle pencere montajı bu alan içerisinde sıfır boşluk ile gerçekleştirilir. Pencerenin montajı yapılacak alan dışarıdan ve içeriden yatay ve dikey olarak her noktası dahil edilmek üzere ölçüler alınır. Ölçülerin doğru alımı pencerelerin montajında en önemli noktayı oluşturur.

Eğer daha öncesinde mevcut pencere var ise bu pencerenin kanatları menteşelerinden sökülür. Menteşelerin sökülmesinin ardından sabit camlar dikkatlice çıkarılır. Eski pencerelerin orta kısımları öncelikli olmak üzere pencere kasaları da testere ile kesilerek kalan parçalardan pencere alanı kurtarılır. Bu kesim işlemlerinde sıvanın dökülüp kırılmaması oldukça önemlidir. Bu aşamaların dikkatlice yapılması gereklidir. Temizlenmiş alana hazır pencere kasası önce olacak şekilde montajına başlanır. Yeni pencerenin kenar ve kasa kısımları birbirinden ayrıştırılır.

Montaj alanı belirlendikten sonra belli aralıklarla ölçülere uygun olacak şekilde köşelerde delikler açılır. Aynı zamanda orta kısımlara da gövde için delikler açılır. Pencere kasalarında da bu ölçülere uygun olarak delikler açılmalıdır. Pencere kasaları su terazisi ile duvara sabitlenir. Montaj delikleri montaj tapası ile kapatılmalıdır. Cam takılması işleminden önce cam takozları kasa kısımlarına takılır. Sabit camlarının takılmasının ardından cam çıtaları monte edilir. Montaj işlemi tamamlanan hazır pencere alanında bulunan boşluklar hazır köpük ile doldurulur.

hazir pimapen nasil yapilir

Hazır Pencere Fiyatları

Kullanımı oldukça yaygın olan hazır pencere fiyatları montaj seçeneklerine ve cam kalitesine göre değişkenlik gösterir. Bununla birlikte her evin veya yapının pencere alanı aynı değildir. Bu nedenle hazır pencerelerde verilen ölçülerinde fiyatlandırmaya etki ettiği bilinmelidir. Son zamanlarda inşa edilen yapıların pencere boyutları aynı olsa da eski yapılarda ki pencere boyutları oldukça farklıdır. Buna bağlı olarak hazır pencere fiyatları değişkenlik gösterir.

Hazır pencere ölçü esas alınarak üretilir. Bunun yanı sıra cam kalitesi de modelden modele değişkenlik gösterir. Ayrıca sadece hazır pencerenin camsız hali de satılmaktadır. Belirlenen fiyatlar camlı ve camsız şeklinde belirlenir. Pencere boy ve ölçüsünün yanında et kalınlığı denilen pencere kasa kalınlığı da değişiyor ve fiyatlandırmayı etkiliyor. Tüm bu noktalar dikkate alınarak hazır pencere fiyatları belirleniyor.

Pimapen Karşılaştırma

Hazır Pencereler Nerelerde Kullanılır?

Yeni yapılarda sıklıkla karşımıza çıkan hazır pencere kullanımı pratik yapısı ile tercih edilmektedir. Hemen hemen her alanda rahatlıkla kullanılabilen hazır pencereler, ekonomik fiyatlarda satışa sunulur. Kaliteli formu ile hastane ve okul gibi ortak kullanım alanlarında dahi hazır pencerelerin kullanımını görürüz. Doğal boya yapısı ile kullanım ömrü uzun olan hazır pencereler çok fazla yağış alan bölgelerde de sıklıkla kullanılır. Bir evde bulunan her odada da hazır pencereler kullanılır.

Ölçülerin değişkenlik göstermesi nedeni ile her boyuttaki pencere alanına uyum sağlar. Bu nedenle boydan boya cam duvarlarda da hazır pencerelerin kullanımını görürüz. Kaliteli cam yapısından dolayı iş ve çalışma alanlarında da hazır pencerelerin kullanımı ile karşılaşabilirsiniz. Üretimi ve temin edilmesi oldukça kolay olan hazır pencereler pratik kullanımı ile her alanda tercih ediliyor. Eski pencerelerin yerini değişkenlik gösteren ölçüleri ile hazır pencereler kolaylıkla alabiliyor. Kaliteli yapısı ile her iklim koşullarına uyum sağlıyor. Kısacası son zamanlarda hazır pencere kullanımını hemen hemen her alanda görebiliyoruz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top
Open chat
Çevrimiçi