Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Gene olarak cam balkon sistemlerini ikiye ayırmak mümkündür. Bunlar katlanır cam balkon ve sürme cam balkon sistemleridir. Ancak bu iki genel kategorinin de farklı model serileri barındırdığını ifade etmek gerekir.

Diğer pek çok dış cephe ürününde olduğu gibi cam balkon fiyat hesaplamasında da daha çok metrekare ölçüsü kullanılır. Buna ek olarak yapım aşamasında kullanılan materyallerin profili de fiyat üzerinde belirleyicidir.

Fiyat açısından baktığımızda cam balkon uygulamalarının ne kadar tutacağını önceden söylemek son derece güçtür. Çünkü her yaşam alanının bu tür mimari değişikliklerde farklı gereksinimleri söz konusudur. Dolayısıyla bir fiyat belirtebilmemiz için önce yapılacağı alanı incelememiz gerekir.

İyi bir cam balkonun malzeme profili orijinal olmalıdır. Bu anlamda özellikle alüminyum kalitesine dikkat etmek gerekir. Buna ek olarak sistem tekerleklerini de incelemeniz faydalıdır. Ayrıca sistemin su tahliye ve perde profili gibi ek özelliklerine de bakabilirsiniz.

Yaşam alanlarınızda tercih edeceğiniz cam balkon sistemleri modellerine göre farklı özellikler barındırmaktadır. Bu açıdan ürünlerimiz arasından ev mimarinize uygun tercihte bulunmanız çok daha verimli sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Buna ek olarak ısı yalıtımı, alüminyum profili, güneş ışınlarını filtrelemesi ve montaj kalitesi dikkat etmeniz gereken diğer hususlardır.

Alüminyum kalitesini anlamak için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta profil et kalınlığıdır. Standart uygulamalarda kalınlığın 3 mm olması beklenir. Buna ek olarak alüminyum profilinin ve tekerlerin paslı ya da hurda olmamasına dikkat etmek gerekir. Ayrıca montaj sırasındaki işçilik kalitesi de cam balkon sistemlerinin verimliliği açısından önemlidir.

Taleplerinizi bize iletmenizin ardından öncelikle ekiplerimizin alanı inceleyerek fiyatlandırma ve işlem analizi gerçekleştirmesi gerekir. Bunun akabinde mevsim yoğunluğuna bağlı olarak bir ya da iki hafta içinde montajın tamamlanacağını söylemek mümkündür.

CAMODA cam balkon sistemlerinin ısı yalıtım bakımından son derece yüksek bir verimliliğe sahip olduğunu söylemek gerekir. Dolayısıyla içerideki sıcak havanın dışarı sızması söz konusu değildir. Bu doğrultuda cam balkonların dışarıdan izole bir yaşam alanı oluşturmada oldukça verimli bir performans ortaya çıkardığını söyleyebiliriz.

Güneş ışınlarını engellemek için cam balkon sistemlerinin tek başına yeterli olduğunu söyleyemeyiz. Her ne kadar filtreleme açısından başarılı olsa da güneş ışınlarını tam olarak engellemek için ilaveten perde kullanmanız gerekebilir.

Cam balkonlarınızın güneş ışığını engellemesini istiyorsanız siyah cam panellere sahip cam balkonlar tercih edebilirsiniz. Siyah cam balkonlar belli oranda güneş ışığını engelleyecektir. Eğer evinizin fazla güneş alan bir bölgesine cam balkon uygulamayı düşünüyorsanız siyah cam balkon iyi bir seçenektir.

Dış koşullardan izole yaşam alanları oluşturmanızı sağlayan cam balkonlar gerek ev gerekse de bahçelerinizde mevsimden bağımsız vakit geçirebileceğiniz mekanlar yaratmanıza yardımcı olur.

CAMODA cam balkon sistemleri güvenliğiniz için pek çok ekstra önlem barındırmaktadır. Bunların en başında çok daha yüksek bir direnç sağlayan temperli cam profilini belirtmek gerekir. Darbelere karşı yüksek dayanıklılık sunan temperli camlar standart cam profillerine kıyasla 5 kata varan oranda mukavemet sağlar. Buna ek olarak kilit sistemi açısından da cam balkon sistemleri tam anlamıyla güvenlidir.

CAMODA cam balkon sistemlerinin önemli güvenlik önlemlerinden biri de rüzgar direncidir. Temperli cam profili darbelerin yanı sıra rüzgara karşı da yüksek mukavemet sağlar. Buna ek olarak bütün sistemin de rüzgar direnci açısından test edildiğini vurgulamak gerekir.

Kullanım açısından pek çok pratik özellik barındıran cam balkon sistemlerinin bakımı da oldukça kolaydır. Teker sisteminin iki ayda bir tozlarını almanız yeterlidir. Buna ek olarak camları herhangi bir cam profilini temizlerken yaptığınız gibi nemli bir bezle silmeniz gerekir.

CAMODA cam balkon sistemleri fırçalı çift conta içerir. Bu sayede cam balkon ürünlerimiz herhangi bir sıvı geçişine izin vermez. Dolayısıyla cam balkon ürünlerimizin yağmur gibi iklim koşullarından tamamen izole bir yaşam alanı oluşturmanıza imkan verdiğini söyleyebiliriz.

CAMODA cam balkon sistemleri son derece sağlam bir kilit ve güvenlik sistemine sahiptir. Bu açıdan dışarıdan kilidi ya da camı kırarak içeri girmek imkansızdır. Dolayısıyla hırsızlık ve buna benzer durumlar açısından endişe etmenizi gerektirecek bir durum söz konusu değildir.

CAMODA cam balkon ürünlerimizin gerek işlevsellik gerekse de estetik açıdan son derece ideal bir seçim olduğunu söyleyebiliriz. Bu anlamda ısı yalıtımından pratik kullanıma kadar her noktada ürünlerimiz kullanıcı dostu bir şekilde tasarlanmıştır. Beklentilerinizi aşan bir deneyim için CAMODA cam balkon sistemlerini tercih edebilirsiniz.

Yaşam alanlarınızın koşullarına göre siyah ya da beyaz cam balkon ürünlerimizi tercih edebilirsiniz. Özellikle az ışık alan evler için beyaz cam balkon sistemlerinin daha uygun olduğunu söylemek mümkündür. Tam aksine fazla ışığa maruz kalan evlerde ise siyah cam balkonlar güneşin etkisini azaltır.

Siyah cam balkon ürünlerinin güneş ışınlarını önemli ölçüde azalttığını söylemek mümkündür. Buna bağlı olarak eğer az ışık alan bir evde ikamet ediyorsanız siyah cam balkon tercih etmek yaşam alanlarınızın daha karanlık görünmesine sebep olur. Eğer böyle bir görünümü tercih etmiyorsanız beyaz cam balkon ürünlerimize yönelebilirsiniz.

Yasalara baktığımızda cam balkon yapımıyla ilgili herhangi bir yasağın söz konusu olmadığı görülmektedir. Ancak şunu hatırlatmak gerekir. Kat mülkiyet yasasında mimari durumun korunması gerektiği yaşam alanlarından bahsedilmektedir. Bu tür mimarilerde cam balkon da dahil olmak üzere herhangi bir onarım ya da tadilat yapmak izin alınmadığı sürece yasaktır.

Yasalar açısından baktığımızda cam balkon sistemlerinin iskan açısından engel yarattığına dair herhangi bir ibare söz konusu değildir. Bu doğrultuda cam balkon sistemlerinin iskan almaya engel olduğu şeklinde bir endişeye kapılmanıza gerek yoktur.

CAMODA cam balkon sistemlerinin sizlere vadettiği özelliklerden biri de su sızdırmayan yapısıdır. Bu doğrultuda cam balkon sisteminizde bu türden bir sorun varsa uygulamayı yaptırdığınız firmayla iletişime geçmeniz gerekir. Çünkü cam balkon sistemleri bu türden sorunlarla karşılaşmayacağınız şekilde tasarlanmıştır.

Çift cam ve fırçalı çift conta sistemiyle CAMODA cam balkon sistemlerinin önemli avantajlarından biri de yüksek ısı yalıtımıdır. Bu anlamda ürünlerimiz içerideki sıcak havanın dışarı sızmasına engel olmaktadır. Buna ek olarak dışarıdan gelecek rüzgar ve yağmur damlalarını da engelleyerek izole bir yaşam alanı oluşturmanıza imkan vermektedir.

Cam balkon uygulamaları söz konusu olduğunda her yaşam alanının farklı ihtiyaçları olduğunu vurgulamak gerekir. Bu nedenle doğru profili belirlemek adına ekiplerimizin öncelikle alanı incelemesi gerekir. Bu doğrultuda cam balkon sisteminin gerek ray sistemi gerekse de kanat profili açıdan en verimli şekilde dizayn edilmesi şarttır.

Isıcamlı cam balkon sistemleri çift cam paneller kullanılarak özel olarak hazırlanan cam balkon sistemleridir. Bu tip cam balkonlarda ısı yalıtımını sağlamak için birleşme ve bağlantı bölgeleri, silikon uygulamaları gibi tüm aşamalar ısı yalıtımını maksimize edecek şekilde düzenlenmiştir.

Çift cam panellerin ısı yalıtımı sağlamada tek cam uygulamalarına göre daha başarılı olduğunu vurgulamak gerekir. Ancak her çift cam panelin ısıcam özellikli değildir. CAMODA cam balkon sistemlerinde ısı yalıtımı için özel bağlantı teknikleri ve silikon uygulamaları kullanılmaktadır. Bu anlamda ürünlerimizin sizlere maksimum ısı yalıtımı vadettiğini söyleyebiliriz.

Ölçü alma cam balkon sistemlerinin fiyatlandırması için oldukça önemlidir. Ancak montaj ve imalat aşamasında çok daha hassas bir ölçüm yapıldığını da hatırlatmak gerekir. Bu doğrultuda cam balkon uygulanacak alanın küpeştesini en ve boy olarak ölçerek birbiriyle çarpmak tek küpeştesinin metrekaresini verir. Aynı işlemi diğer küpeşteye de uygulayarak iki birimi birbiriyle topladığınızda genel bir metrekare ölçüsü elde edebilirsiniz.

CAMODA cam balkon sistemleri beğeninize sunduğumuz farklı modellere sahiptir. Bu modellerin bazılarında stor perde uygulamaları mevcutken bazılarında ise jaluzi uygulaması söz konusudur.

Sürgülü ya da sürme ve katlanır cam balkonlar CAMODA’nın sizlere sunduğu iki farklı cam balkon sistemidir. Her iki modelin de kendine özgü kolaylıklar ve avantajlara sahip olduğunu söylemek mümkündür. Bu doğrultuda ürünleri kıyaslayarak sizin için en ideal olanı seçmeniz çok daha doğru olacaktır.

Sürme cam balkon temizliğinde cam panelleri çıkararak sistemden ayırmanız işlemi kolaylaştırır. Çıkardığınız cam panelleri suyla temizlemeniz mümkündür. Raylarda yer alan toz ve kirler için ise fırça kullanabilirsiniz. Ek olarak nemli bir bez kullanarak kalan toz parçalarını da alabilirisiniz. Bu anlamda sürme cam balkonların son derece pratik bir temizleme imkanı sunduğunu söyleyebiliriz.

Gerekli tüm incelemeler ve imalat aşaması tamamlandıktan sonra cam balkon montajının bir gün içerisinde halledilmesi mümkündür. Bu doğrultuda ekiplerimizin yaklaşık 5 saat içerisinde tüm işlemlerle birlikte montajı gerçekleştireceğini söyleyebiliriz.

CAMODA cam balkon sistemleri dış koşullardan izole yaşam alanları oluşturmanıza olanak sağlar. Bu anlamda ürünlerimiz gerek yağmur ve rüzgar gerekse de toz, yaprak ve buna benzer cisimlerin yaşam alanlarınıza girmesinin önüne geçer. Buna ek olarak cam balkon sistemlerimizin ses ve ısı yalıtımı açısından sağladığı verimliliği de vurgulamak gerekir.

Ürünlerimiz arasında tercih edebileceğiniz farklı renk seçenekleri mevcuttur. Şeffaf cam balkon sistemlerinin dışında siyah, füme ve mavi gibi cam balkon sistemlerinin de sıklıkla tercih edildiğini söylemek mümkündür. Bu anlamda tercihinizi yaşam alanlarınızın mimarisine göre belirlemeniz çok daha etkili olacaktır.

CAMODA cam balkon sistemleri cam panellerde buhar olmaması için özel uygulamalara sahiptir. Cam balkon sistemlerimizin alt bölümünde yer alan damlalık terleme kaynaklı suyun tahliyesini sağlar. Buna ek olarak özellikle kış mevsiminde de yaşam alanlarınızı sıklıkla havalandırmanız da terlemeyi ve buna bağlı bir biçimde buharı azaltacaktır.

CAMODA cam balkon sistemlerinde temperli cam paneller kullanılmaktadır. Buna bağlı olarak cam balkon sistemlerimizin son derece dayanıklı bir yapıya sahip olduğunu söylemek gerekir. Ancak elbette cam balkonların kırılması olasılığı az da olsa vardır. Yine de bunun için yüksek şiddette darbelere maruz kalması şarttır.

Temperli cam uygulamasıyla cam balkon sistemlerimizin son derece dayanıklı olduğunu söylemek gerekir. Ancak ani sıcaklık değişimleri, mekanik ya da fiziksel zorlamalar, şiddetli darbeler ve basınç gibi etkenler zorlu koşullar yarattığında cam panelin kırılmasına neden olur. Yine de bunun gerçekleşmesi için yüksek şiddette bir darbe ya da sürekli devam eden zorlamalar söz konusu olmalıdır.

CAMODA cam balkon sistemleri yaşam alanlarınızın güvenliğini sağlamak açısından pek çok önlem barındırmaktadır. Bu doğrultuda cam balkon korkuluğunun son derece sağlam yapıda olduğunu söylemek gerekir. Dolayısıyla gerek çocuklarınız gerekse de yetişkinler için cam balkon sistemlerimiz tam anlamıyla güvenli bir kullanım vadeder.

Balkonlar mevsimlere bağlı olarak kullanışlılığı değişen yaşam alanlarıdır. Ancak cam balkonlar bu noktada mevsimlere bağlı kullanımın önüne geçerek dış koşullardan izole bir kullanım imkanı yaratır. Bu anlamda cam balkon sistemlerimizin yüksek ısı yalıtımına sahip olduğunu vurgulamak gerekir. Bu doğrultuda ürünlerimizi kullanarak kış mevsiminde bile sıcak balkon keyiflerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

CAMODA cam balkon sistemlerinin önemli avantajlarından biri de sağladığı yüksek ses yalıtımıdır. Özellikle şehrin gürültülü bir bölgesinde ikamet ediyor ve bu nedenle balkonda vakit geçirirken rahatsız oluyorsanız cam balkon sistemlerimizi tercih etmeniz iyi bir seçimdir.

Fırçalı çift conta sistemiyle CAMODA cam balkon ürünleri yaşam alanlarınızı dışarıdan gelebilecek yabancı cisimlere karşı da korur. Bu doğrultuda cam balkon sistemlerimizden yararlanarak balkonunuzdaki tozlanma miktarının ciddi ölçüde azaldığına tanıklık edebilirsiniz.

Pek çok insan ev değiştirirken cam balkon sistemlerini de yeni yaşam alanlarına taşıma istemektedir. Bu doğrultuda cam balkon sistemlerini yeni yaşam alanlarınıza taşıyabilmeniz mümkündür. Ancak ölçü bakımından ciddi uyumsuzlukların olduğu durumlarda maalesef yeniden montajda çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir. Bu tür durumlarda cam balkonunuzu ek uygulamalarla yeni evinize uyarlamanız maliyet bakımından yeni bir cam balkon sistemiyle aynı düzeye yaklaşması olasıdır.

Katlanır cam balkon sistemlerinde montaj sırasındaki işçilik son derece önemlidir. Buna ek olarak seçtiğiniz cam balkonun alüminyum profilini de incelemelisiniz. Ayrıca cam balkon sisteminde yer alan contaların ve silikon uygulamalarının da kalitesi ciddi ölçüde fark yaratır.

Isı yalıtımı açısından cam kalınlığı cam balkon sistemlerinde dikkat etmeniz gereken noktalardan biridir. Yüksek ısı yalıtımı açısından cam panellerin standart olarak 19 mm kalınlığında olması beklenir. Bu kalınlıktaki cam panellerin ısı yalıtımı konusunda oldukça başarılı olduğunu söylemek mümkündür. Ancak ısı yalıtımının yalnızca cam kalınlığıyla alakalı olmadığını da hatırlatmak gerekir.

CAMODA cam balkon sistemlerinde cam panellerin mukavemeti için pek çok önlem mevcuttur. Buna bağlı olarak cam panelin düşmesi gibi bir durumdan söz etmek mümkün değildir.

Scroll to Top
Open chat
Çevrimiçi