Pimapen

Pimapen

Teknik Pencere, Adana Pimapen hazır PVC kapı pencere bölge distribütörüdür. Dirençli ve dayanıklı yapısıyla Pimapen pencereler uzun bir kullanım ömrüne sahiptir. Bu anlamda gerek iş yerleri gerekse de yaşam alanları için Pimapen pencerelerin ideal bir çözüm olduğunu söyleyebiliriz. Pimapen PVC pencere ürünlerimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Özellikle dış cephe dekorasyonundan tercih edilen Pimapen son derece dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bu anlamda ahşaptan yapılma pencere ve kapılara kıyasla çok daha dirençli olan Pimapen ürünler yaşam alanları için çok daha ideal bir kullanım sunar. PVC ile Pimapen arasında anlam açısından bir fark olmadığını hemen belirtmek gerekir. Genel bir adlandırma PVC kapı ve pencerelere Pimapen denir.

PVC pencere ve kapıların üretiminde polimer adı verilen sentetik bir malzeme kullanılır. Plastik doğrama sonucunda şekil alan ürünler bu açıdan diğer pencere ve kapılara kıyasla çok daha kullanışlıdır. Üretiminde kullanılan materyalin doğası gereği plastik pencere ürünleri en başta çok daha uzun ömürlüdür. Buna ek olarak PVC ürünlerinin suya karşı da ciddi ölçüde dirençli olduğunu ifade etmek gerekir. Nitekim dış cephe dekorasyonunda tercih edilen PVC ürünleri bu sayede uzun yıllar boyunca eskimeden kalabilmektedir.

caricma tanitim

PİMAPEN CARİSMA PVC Pencere

Teknik Pencere olarak Pimapen’in Adana bölge distribütörlüğünü yürütmekteyiz. Bu doğrultuda sizlere sunduğumuz ürünlerin başında da Pimapen Carisma PVC kapı ve pencere serisi gelmektedir. Pimapen’in en popüler ürünlerinden biri olan Carisma yüksek dayanıklılığıyla son derece uzun bir kullanım ömrüne sahiptir. Yaşam alanlarınız ve iş yerlerinize uygulanacak Pimapen Carisma PVC ürünleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ürünümüzün genel özelliklerini ise şu şekilde sıralayabiliriz:
 • 5 odacıklı profil barındıran Pimapen Carisma PVC ürünleri yüksek bir yalıtım performansına sahiptir. Carisma PVC kapı ve pencerelerle yaşamlarınızda gerek ısı gerekse de ses yalıtımı konusunda üstün bir deneyim elde edebilirsiniz.
 • İkili conta sistemiyle ürettiğimiz Pimapen Carisma serisi toz, su ve benzeri maddelere karşı da güçlü bir yalıtım sağlar. Bu sayede yaşam alanlarınızda tozlanma gibi problemler ciddi ölçüde azalır.
 • Özel bir tasarım kullanılan Carisma PVC pencereler estetik bir cam görünümüne sahiptir.
 • Benzer bir biçimde Carisma serisi kapılarda da cam alanını özel olarak büyütülmüştür. Böylelikle yaşam alanlarınızda daha ferah bir görünüm yakalayabilirsiniz.
albatros tanitim

PİMAPEN ALBATROS PVC Sürme Pencere

Pimapen’in PVC serileri arasında yer alan bir diğer Albatros Sürme PVC sistemidir. Çift cam tasarımı ile sağladığı yüksek yalıtımın yanı sıra Albatros, üst düzey bir güvenlik de sunar. Buna ek olarak özel köşe birleşim profiliyle Albatros, yaşam alanlarınıza ferah bir görünüm katarak. Pimapen Albatros Sürme PVC serisinin genel özelliklerini ise şu şekilde sıralayabiliriz:
 • 6 çeşit kasa modeline sahip olan Albatros, yaşam alanlarınız için en ideal çözümü yaratır. Bu doğrultuda farklı kanat sayılarında kapı ve pencere uygulamalarını tercih edebilirsiniz.
 • Albatros serisi sizlere tek cam ve çift cam arasında seçim yapma imkanı vermektedir. Ses ve ısı yalıtımı açısından çift camlı kullanımların çok daha başarılı olduğunu söylemek gerekir.
 • Ayrıca Albatros PVC pencerelerin panelinde temperli cam bulunmaktadır. Bu sayede panel, yüksek şiddette darbelere karşı bile etkili bir koruma sağlar.
 • Pimapen Albatros, ısı ve ses yalıtımının yanı sıra toz ve su gibi materyallere karşı efektif bir yalıtım sağlar. Fırça conta barındıran ürünler bu tür materyallerin sızmasına büyük oranda azaltır.

Adana PİMAPEN Avantajları

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi pimapen ürünleri diğer pencere ve kapılara göre çok daha verimli bir kullanım sunar. Bu anlamda PVC kapı ve pencerelerin gerek kullanıcılar gerekse de inşaat sektörü açısından oldukça avantajlı olduğunu ifade etmek gerekir. Bu doğrultuda Pimapen ürünlerinin sıralayabileceğimiz avantajlarından bazıları şunlardır
 • Pimapen pencere ve kapılar, ahşap ya da alüminyuma kıyasla çok daha sağlamdır. Buna ek olarak sağlam yapısına karşılık Pimapen’in çok daha hafif olduğunu da eklemek gerekir. Çünkü PVC’nin sağlamlığı malzeme sertliğinden değil esnekliğinden kaynaklıdır.
 • Benzer bir biçimde PVC, dış koşullara karşı çok daha dirençlidir. Buna yağmur ve rüzgar gibi dış koşulların yanı sıra ateş gibi olağanüstü durumları da eklemek gerekir. Klor atomu barındıran PVC’ler diğer materyallere kıyasla çok daha zor alev alır.
 • PVC ürünler kimyasal çürüme, aşınma ve eskimeye karşı da yüksek bir dayanıklılığa sahiptir. Bu doğrultuda açık havaya maruz kalsalar bile uzun yıllar boyunca kullanmanız mümkündür. Nitekim pek çok Pimapen pencere profilinin ömürlük kullanım sunduğunu söyleyebiliriz.
 • Pimapen ürünlerinin bir diğer avantajı da yüksek bir yalıtım sağlamasıdır. Gerek ses gerekse de ısıyı yalıtma konusunda Pimapen, diğer materyallere kıyasla çok daha başarılıdır.
 • Son olarak PVC ürünlerinin diğer malzemelere göre oldukça ekonomik olduğunu vurgulamak gerekir. Bu açıdan PVC kapı ve pencereler hem fiyat etiketi hem de ekstra maliyetler açısından son derece bütçe dostudur.
pimapen adana

Adana PİMAPEN Fiyatları

Teknik Pencere olarak sizler için en ideal hizmeti en uygun fiyatlarla sunmayı hedeflediğimizi belirtmek isteriz. Bu doğrultuda uygun fiyatlarla Pimapen kapı ve pencereler satın almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Adana toptan pvc pencere satın alma işlemlerinize özel indirimlerimizden yararlanarak çok daha bütçe dostu fiyat tekliflerimizi değerlendirebilirsiniz. Buna ek olarak hazır PVC ürünlerimiz için de bize ulaşarak fiyat teklifleri alabilir, yaşam alanlarınızı yeni baştan tasarlayabilirsiniz.

REFERANSLARIMIZ 

İZZET OKLU
İNŞAAT
 

GÖREGEN SEBA
İNŞAAT
 

DÖNMEZ YAPI
GRUP
 

AYTEKİN SEROL
İNŞAAT
 

Sıkça Sorulan Sorular 

Pimapen PVC yani plastik doğrama kapı ve pencere ürünleri üreten bir firmadır. Sağladığı güven sayesinde Pimapen markası PVC ürünlerinin genel ismi gibi kullanılmaktadır.

Kapı ve pencere ürünleri üreten Pimapen kapsamlı bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Dış cephe malzemelerinde sağlamlığıyla öne çıkan firmanın yaşam alanlarınız için çok sayıda seçenek sunduğunu söyleyebiliriz.

Farklı serileriyle kullanıcılarının zevk ve ihtiyaçlarına hitap eden Pimapen’in geniş bir ürün portföyüne sahip olduğunu vurgulamak gerekir. Firmanın öne çıkan serileri Nirvana, Carisma, Albatros ve Infinity modelleridir. Daha fazla bilgi almak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Ahşap ve alüminyum malzemelere kıyasla PVC kapı ve pencereler çok daha dayanıklı ve sağlamdır. Bu anlamda Pimapen dış cephe ürünlerinin 30-40 yılı bulan ömürlük bir kullanım vadettiğini söyleyebiliriz.

Farklı ürün ve modelleriyle Pimapen, son derece geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Buna bağlı olarak Pimapen fiyatları da ürün özelliklerine göre değişmektedir. Bu anlamda ürün ölçüsü ve modelinin fiyat üzerindeki en belirleyici faktörler olduğunu söylemek mümkündür.

Dış cephe ürünlerinin ölçüsü alınırken metre tül kullanılır. Buna ek olarak doğrama işlemi için dikey ve yatay olarak en az ikişer yerden ölçü almak gerekir.

Scroll to Top
Open chat
Çevrimiçi