CAMODA

CAMODA
camoda cam balkon

Camoda cam balkon sistemleri estetik görüntüsüyle yaşam alanlarınızda eşsiz bir manzara sunar. Nitekim son yıllarda giderek daha fazla tercih edilen cam balkon sistemleri aynı zamanda son derece kullanışlıdır. Böylece işlevsellikle estetiği bir araya camoda cam balkon sistemleri, balkonlarınızı otonom bir yaşam alanı haline getirir. Kusursuz bir camoda cam balkon tasarımı için sayfamız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

teknik pencere camoda

CAMODA Cam Balkon Sistemleri

Balkonlarınızın ses ve ısı yalıtımını artıran cam balkon sistemleri sayesinde balkon keyfinizi ciddi oranda artırabilirsiniz. Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi hem işlevsel hem de görsel açıdan benzersiz cam balkon sistemleri çalışma mantığına göre ikiye ayrılır. Bunlar katlanır ve sürmeli cam balkon sistemleridir.

Adana katlanır cam balkon sistemleri panellerin her iki tarafa da katlanarak toplanabildiği cam panellerden oluşur. Yüksek bir ses ve ısı yalıtımı sağlayan paneller aynı zamanda güvenlik açısından da darbelere karşı dirençlidir. Bunun yanı sıra katlanır cam balkon sistemlerini kendi içinde üçe ayırmak mümkündür.

Adana sürme cam balkon sistemi ise her bir kanadın sürgülü ray aracılığıyla bir tarafa toplanması mantığında çalışmaktadır. Genellikle 2 tarafa cam toplandığında balkonu küçülen bireyler sürme cam balkon tercih ederek alandan kazanırlar.

consensus tanitim

CONSENSUS Cam Balkon

Özellikle rüzgar yükü testlerindeki başarılı performansıyla öne çıkan Adana consensus cam balkon sistemleri, gerek yaşam alanları gerekse de iş yerleri ve ofisler için son derece ideal bir kullanım sunar.

Bu anlamda Consensus’un bağımsız bir balkon oluşturmada oldukça efektif olduğunu belirtmek gerekir. Tek ya da çift olarak uygulayabildiğimiz sistemin genel özellikleri şu şekildedir

 • Bilhassa yüksek ve geniş açıklıklar için son derece idealdir. Bu anlamda Consensus cam balkonlar üstün bir rüzgar ve dayanıklılık direnci sunar.
 • Aynı zamanda ısı ve ses yalıtımı açısından da Consensus sistemlerin oldukça başarılı olduğunu vurgulamak gerekir. Özellikle çift cam Consensus cam balkonlar yüksek yalıtım kalitesiyle öne çıkar.
 • Consensus cam balkon sistemlerinin temizlemesi çok pratiktir. Bu açıdan ergonomik bir tasarıma sahip olan ürünün işlevselliğiyle fart yarattığını söyleyebiliriz.
 • Güneş ışığını ciddi oranda kontrol eden cam panellere ayrıca jaluzi de uygulanabilir. Böylelikle ilaveten perde kullanma ihtiyacı da ortadan kalkar.
 • Şık ve elegan görünümüyle Consensus cam balkonlar bilhassa kurumsal işletmelerin başta gelen tercihlerindendir.
performus tanitim

PERFORMUS Cam Balkon

Daha çok yaşam alanlarında tercih edilen Adana performus cam balkon sistemleri özel gömme kolu barındıran kullanışlı bir yapıya sahiptir. Yaşam alanlarınız için şık bir görünüm sağlayan Performus sistemlerin son derece bütçe dostu olduğunu da vurgulamak gerekir. Buna ek olarak Performus cam balkon sistemleriyle balkonlarınızı bağımsız bir yaşam alanına dönüştürebilirsiniz. Ürünün genel özelliklerini ise şu şekilde sıralayabiliriz:
 • Tek ya da çift camlı uygulamaları mümkündür. Özellikle çift cam uygulamalarında yüksek seviyede bir ses ve ısı yalıtımı söz konusudur.
 • Benzer bir biçimde rüzgar ve toz gibi materyalleri dışarıda bırakma konusunda da Performus sistemler son derece efektiftir. Üründe yer alan çift sıra fırça contalar bu açıdan ekstra koruma sağlar.
 • Performus cam balkon sistemleri damlalıklı ray profili ile balkon mimarinize kolayca uyum gösterir. Buna ek olarak ürünü stor perdelerle birlikte kullanmak da mümkündür.
 • Geleneksel balkon tipleri için son derece ideal olan Performus, oldukça estetik bir görüntüye de sahiptir. Bunun yanı sıra ürünün şık bir görünümle kullanışlı bir tasarımı birleştirdiğini de ifade etmek gerekir.
bella tanitim

Adana BELLA Cam Balkon

Minimalist bir tasarıma sahip olan Adana Bella cam balkon serisi, özellikle yaşam alanları söz konusu olduğunda en iyi tercihlerden biridir. Temperli camlarla güvenlik açısından ekstra koruma sağlayan ürün yaşam alanlarınızı dışarıdan gelecek olası tehlikelere karşı korur. Buna ek olarak çift cam tasarımı sayesinde ürünün yüksek bir ısı ve ses yalıtımı sağladığını söylemek gerekir. Bella cam balkon sistemlerimizin genel özellikleri şu şekildedir:
 • Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi Bella cam balkon serileri çift camlıdır. Bu da ısı ve ses yalıtımında yüksek bir performans anlamına gelir. Ayrıca çift sıra fırça contalarla desteklenen ürün toz gibi materyalleri de dışarıda bırakmakta oldukça başarılıdır.
 • Son derece minimalist çizgilere sahip olan Bella serisi, böylelikle balkon manzaranızı öne çıkarır. Nitekim ürünün tasarımındaki ana odak daha geniş bir görüş açısı sağlamaktır.
 • Temperli cam uygulaması sayesinde Bella cam balkonlar standart cam panellere kıyasla son derece güvenlidir. Çift cam uygulamasına bağlı olarak 20 mm’ye kadar temperli cam uygulamak mümkündür.
vista unico tanitim

VİSTA UNİCO Cam Balkon

Pratik bir kullanımla eşsiz bir görselliği bir araya getiren Adana vista unico Cam Balkon yaşam alanlarınızı yeni baştan oluşturmanıza olanak sağlar. Genellikle kullanıcıların perdesi içeride cam balkon şeklinde bildiği Vista Unico, çift cam arası perde kullanma imkanına sahiptir. Bu anlamda Vista Unico Cam Balkon sistemlerinin adeta evinize yeni bir yaşam alanı kattığını söyleyebiliriz. Vista Unico Cam Balkon sistemlerinin genel özelliklerini şu şekilde sıralamak mümkündür:
 • Vista Unico Cam Balkon içerisindeki paneller iki yöne de toplanabilir. Bu anlamda sistemin kesintisiz bir manzara yarattığını ifade etmek gerekir.
 • Pratik kullanımı sayesinde Vista Unico Cam Balkon, benzersiz bir konfor sağlar. Bu sayede balkon keyfinizi ciddi oranda artırabilirsiniz.
 • Vista Unico’nun kilit sesi sayesinde rüzgar ya da toz gibi materyallerin balkonunuza girmesi söz konusu değildir. Bu anlamda Cam Balkon tamamen otonom yeni bir yaşam alanı yaratmanızı sağlar.
 • Özel kilit sistemi sayesinde Vista Unico yaşam alanlarınızın muhtemel tehlikelere karşı tam bir güven içerisinde olmasını garanti eder.
 • Son derece ergonomik bir tasarıma sahip olan sistemin açma, kapama ve kilitleme gibi tüm işlemleri oldukça kolaydır.
vista quadro tanitim

VİSTA QUADRO Cam Balkon

Vista Quadro Cam Balkon sistemlerinin Vista Slider ile benzer özelliklere sahip olduğunu söylemek mümkündür. Raylı bir sisteme dayanan Vista Quadro, eşsiz bir donanım ve kullanım deneyimine sahiptir. Buna ek olarak kesintisiz bir manzara sunan sistemin farklı ortamlarda kullanılmaya uygun olduğunu da belirtmek gerekir. Bu doğrultuda restoran, kış bahçesi ve cafe gibi alanlar için idealdir. Adana vista quadro Cam Balkon sistemlerinin özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:
 • Vista Quadro Cam Balkonlarda özel raylı bir sistem bulunur. İkili, üçlü ya da dörtlü olabilecek bu ray sistemi yukarıda da belirttiğimiz gibi farklı mekanlar için uygundur.
 • Rüzgar direnci açısından son derece dayanıklıdır. Bu anlamda özellikle kış bahçesi gibi dış mekanlarda kullanımının üstün bir deneyim yarattığını söyleyebiliriz. Dış iklim koşullarının etkisini ciddi oranda minimize eden Vista Quadro mevsimler üstü bir kullanım sağlar.
 • Benzer bir biçimde Vista Quadro yüksek bir yalıtıma sahiptir. Böylelikle iki yönlü hava akışını da minimize eden sistem içerideki ısıyı korur.
 • Ayrıca havanın yanı sıra Vista Quadro’nun toz gibi materyalleri de dışarıda tuttuğunu söylemek gerekir. Bu sayede Vista Quadro Cam Balkon, bağımsız bir yaşam alanı yaratmanızı sağlar.
vista slider tanitim

VİSTA SLİDER Cam Balkon

Esnek bir kullanıma sahip olan Adana vista slider Cam Balkon, şık bir görünümü pratiklikle bir araya getirir. Son yıllarda giderek daha yaygın bir kullanım kazanan Vista Slider’ın uygulamalarına dış mekanlarda da rastlamak mümkündür. Özellikle cafe ve kış bahçesi gibi alanlarda Vista Slider Cam Balkon sistemlerinin kullanımı oldukça yaygındır. Sistemin genel özelliklerini ise şu şekilde sıralayabiliriz:
 • Vista Slider Cam Balkonlar üçlü ya da beşli ray sistemlerinden oluşur. Bu sayede geniş açıklıklarda kullanılabilen sistemin kesintisiz manzaralar için ideal olduğunu söylemek mümkündür.
 • Isı ve ses yalıtımı açısından Vista Slider sistemlerin son derece başarılı olduğunu ifade etmek gerekir. Cam panel, hava ve yabancı madde girişlerine karşı özel olarak tasarlanmıştır. Dolayısıyla bu tür geçişler minimum derecededir.
 • Vista Slider Cam Balkonlar temperli cam paneller barındırır. Bu sayede balkon ve dış mekanlarınız muhtemel tehlikelere karşı ekstra bir güvenlik içerisindedir.
 • Geniş bir açıklıkta uygulanmasına karşılık Vista Slider Cam Balkonlar kolay kullanılabilir. Bu anlamda açma, kapama ve kilitleme işlemlerinin pratik ve kolay olduğunu söylemek gerekir.

Tüm Ekstralar Teknik Pencerede

Camoda Cam Balkon Avantajları

Giderek daha fazla kullanıcının tercihi olan camoda cam balkon sistemleri, geleneksel balkon tasarımlarından (yenilikçi yapısı üzere) bariz bir farkla ayrılır.

Bu anlamda balkon manzaranızı optimize etmeye odaklanan tasarımın balkonlarınızda geçirdiğiniz sürenin keyfini son derece artırdığını söyleyebiliriz. Genel olarak cam balkon sistemlerinin öne çıkan bazı avantajları aşağıdaki gibidir.

REFERANSLARIMIZ 

İZZET OKLU
İNŞAAT
 

GÖREGEN SEBA
İNŞAAT
 

DÖNMEZ YAPI
GRUP
 

AYTEKİN SEROL
İNŞAAT
 

Sıkça Sorulan Sorular 

İşlevsel cam balkon tasarımlarıyla CAMODA, Pimapen markasına bağlı hizmet veren bir cam balkon üreticisidir. Geniş bir ürün portföyüne sahip olan firma, balkon tasarımından kış bahçeleri gibi dış mekanlara kadar her noktada inovatif seçenekler sunmaktadır.

Genel olarak CAMODA ürünlerini Katlanır ve Sürmeli Cam Balkon ürünleri şeklinde ikiye ayırabiliriz. Ayrıca bu modeller de kendi içlerinde Performus, Consensus, Bella ve Vista gibi farklı serilere ayrılmaktadır. Daha fazla bilgi almak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Tüketici ihtiyaçları konusunda son derece hassas bir yaklaşım sergileyen CAMODA ürünleri bu anlamda üstün bir performans vadetmektedir. 3 tekerlekli profil yapısıyla pratik bir kullanım sunan ürünler şık bir görünümle üstün bir deneyimi bir araya getirir. Buna ek olarak CAMODA ürünlerinin ses ve ısı yalıtımı konusunda da oldukça başarılı olduğunu söylemek gerekir.

Geniş ürün portföyüyle CAMODA ürünlerini farklı mekanlarda kullanmak mümkündür. Özellikle balkonlarda tercih edilen CAMODA ürünlerini dış mekanlarda da kullanabilirsiniz. Bilhassa bahçe girişi, kış bahçeleri ve buna benzer ek dış mekanlarda yeni yaşam alanları yaratabilirsiniz.

Cam kanatların birbiri üzerine katlandığı cam balkon sistemlerine katlanır cam balkon denir. Özellikle balkonların dış koşullardan bağımsız bir yaşam alanına dönüşmesinde son derece efektiftir.

Adından da anlaşılacağı üzere katlanır cam balkonların öncelikli kullanım alanı balkonlardır. Güçlü bir izolasyon, güvenlik ve yaşam alanı oluşturmak için katlanır cam balkonlar son derece ideal bir kullanım sunar. Buna ek olarak katlanır cam balkonların ev manzarasını da genişlettiğini vurgulamak gerekir.

Dayanıklılık açısından katlanır cam balkonların oldukça yüksek bir performansa sahip olduğunu söyleyebiliriz. Buna karşılık dış koşullara bağlı olarak katlanır cam balkonların ömrü değişkenlik göstermektedir. Uzun bir kullanım ömrüne sahip olsa da net bir zaman aralığı söylemek mümkün değildir.

Son derece pratik bir kullanıma sahip olan katlanır cam balkonların oldukça basit bir işleyişe sahip olduğunu söylemek mümkündür. Cam panelleri üst üste ya da arka arkaya olmak üzere katlanabilir. Böylelikle aynı zamanda kolay bir temizlik imkanı sunduğunu da eklemek gerekir.

Cam panellerin ray sistemleri aracılığıyla sürülerek açılıp kapanabildiği sistemlere sürme cam balkon denir. Son derece pratik bir kullanıma sahip olan sürme cam balkonlar aynı zamanda geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Balkonlar dışında sürme cam balkonları bahçe girişi, kış bahçesi ve tente gibi dış mekan uygulamalarında kullanmak da mümkündür. Nitekim cafe ve restoran tarzı işletmelerin dış mekan tasarımlarının büyük çoğunluğunda sürme cam balkonlar kullanılmaktadır.

Son derece dayanıklı ürünler olsa da sürme cam oldukların kullanım ömürleri hakkında kesin bir süre vermek doğru değildir. Çünkü bu tür ürünlerin kondisyonunu etkileyecek çok sayıda dış koşul söz konusudur. Ancak doğru montaj sonucunda neredeyse ömürlük bir kullanım vadettiğini söyleyebiliriz.

Sürme cam balkon sistemlerinde cam panellerin hareket etmesini sağlayan raylı sistemler vardır. Bu raylı sistemler sayesinde cam panelleri kolaylıkla sağa sola hareket ettirmek mümkündür. Böylelikle yaşam alanlarınızın dış cephesini pratik bir biçimde açıp kapayabilirsiniz.

Scroll to Top
Open chat
Çevrimiçi