Cam Balkon Temizliği Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda hemen hemen her balkonda görmeye alıştığımız cam balkonlar evimizin bir parçası haline gelmiştir. Hal böyle olunca ev hanımlarının en çok tercih ettiği bir ürüne temizleme işlemi gerekmektedir. Çocukların ve aile bireylilerinin keyifle vakit geçirebileceği bir alan halini alan balkonlarda artık sık sık cam balkonlara rastlıyoruz. Yazın sıcaklarda kışınsa soğuklarda sizi her türlü hava şartlarına karşı koruyan cam balkon temizliğini hadi birlikte yapalım.

Cam Balkon Kolay Bir Şekilde Nasıl Temizlenir?

Cam balkon biz bayanlar ve ev hanımları için kolay temizlenen bir üründür. İç ve dış tarafının temizliğinde sarkmamızı gerektirecek bir durumla karşılaşmayız. Cam balkon sisteminde kanatlar içe doğru katlanır ve bu sayede cam kanatların dış yüzeyi balkon kısmına yani içe doğru bakmaktadır. Yıllardır camın dış tarafına erişemeyip üzgün bir şekilde kirli camı izleyen bayanlar bu durumu çok sevecek.

HAZIRLIK

Temizlik yaptığınız esnada şeffaf veya alüminyum fitillin içine su gelmemesine özen göstermeliyiz. Bu işlemi yaparken tüm kanatları açmalı ve toz olan yerleri elektrik süpürgesi yardımıyla kolayca vakumlamalıyız.

Cam Balkon Temizliği İçin Önemli İp Uçları Nelerdir?

  1. Camın tekerlek kısmı dar aralıkta çalışmaktadır.
  2. Rayların içini temizlerken küçük fırça yardımıyla diplerdeki tozu ve pisliği belirli bir noktaya toplayıp elektrik süpürgesi yardımıyla kolayca alabiliriz.
  3. Cam balkonu silmeden önce ilk olarak üst tarafı temizlemeliyiz. İlk önce her bir kanadı teker teker uca kadar sürükleyerek iç ve dış kısmını rahatlıkla silebiliriz.
  4. Camı silerken yumuşak ve çizmeyen ürünler tercih etmeliyiz.
  5. Cam temizleyici veya deterjan kullanmalıyız. Tabi ki kimyasal ve zarar verecek malzemelerden kaçınmalıyız. Bu, hem kendi sağlığınız hem de camınızın çizilmemesi için önemli bir durum teşkil eder.

Sürgülü pencere temizliği zor gibi görünse de aslında kolay ve basit bir işlemdir. Tasarımının önemli özelliği ise raylarından çıkarılmasıdır. Yapacağımız ilk işlem sürgülü cam pencereyi her iki taraftan tutup yukarıya doğru kaldırıp yerinden çıkarmaktır. Herkesin merak ettiği üzere nasıl temizlendiğinden biraz bahsedelim.

Sürgülü Cam Balkon Nasıl Temizlenir?

  1. Sürgülü pencere temizliğine ilk başta raylarından çıkararak işleme başlanmalıdır.
  2. Yumuşak ve çizmeyecek bir bez olmalı.
  3. Aralarına biriken tozu veya pisliği bir fırça yardımıyla kenara alıp bez ile alınmalı.
  4. Cam bir cam sil veya zarar vermeyen deterjan yardımıyla silinmeli ve ardın dan iz bırakmaması için hemen kurulanmalıdır.
  5. Temizlik bittiği takdirde raylarını geri yerine takıp temizliğin keyfini sürmek kalıyor.

Pencereyi öncelikle rayından çıkarmak için ellerinizi pencereye sabitleştirip yukarı doğru kaldırınız.

Silme işleminde bol su, cam sil ve deterjan yardımıyla yapabilirsiniz.

Bol su ve de cam sil ile sildikten sonra hemen kurulamalıyız. Ayrıca mikro fiber bez kullanabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Open chat
Çevrimiçi